Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Zobacz, gdzie nabyć środki odkażające, wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj znajdziemy chlor, alkohol, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz żele.

Środki antyseptyczne – zastosowanie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania toalet, blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują też zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Top