Stoliki kawowe – jak dobrać je do wnętrza?

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu. Warto także mieć na uwadze, iż stanowi on interesujący detal wystroju wnętrza. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych modeli stolików. Jaki jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika wypada wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń domu? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w czasie picia kawy lubimy poczytać gazetę lub książki? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w dopasowaniu stolika do indywidualnych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń mieszkania, ale także w prosty sposób utrzymać w nim porządek. Warto zastanowić się też zakupem modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Pomysłowe rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i świetnie się prezentują.

Powodzeniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, żeby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego stoliki w formie hexagonu można swobodnie składać z dowolną liczbą elementów. Natomiast tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, rekomenduje się ławy albo stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie doskonałym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to należy rozważyć zakup stolika z używanych materiałów, np. wyprodukowanego z europalet. Niebanalną alternatywą jest zastosowanie drewnianego pieńka czy odnowionego kufra jako kawowego stolika.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli mniej więcej 45-50 centymetrów. Jeżeli zamierzamy postawić go z boku sofy, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do poziomu podłokietnika.

Top