Worki na śmieci i worki spożywcze – z czego się je produkuje?

Szukasz worków spożywczych? Skieruj się tutaj.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie życia w XXI w.. Wytwarza się z niej nie tylko worki stosowane w gospodarstwie domowym, ale również produkty foliowe wykorzystywane m.in. w branży spożywczej.

Z czego wykonuje się worki foliowe do skrzynek E2?

Polimer etenu, czyli polietylen, używany jest szeroko w przemyśle. Worki na śmieci są przypuszczalnie najbardziej rozpowszechnioną jego postacią. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polimer etenu o małej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polimer etenu o znacznej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak ma wyższą temperaturę topnienia oraz wyróżnia się lepszą wytrzymałością mechaniczną. Z takiej folii produkuje się między innymi mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest przezroczysty, bezzapachowy i dość miękki, a tym samym niesłychanie giętki. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, jednak w tych niższych utrzymuje swoją giętkość. Przydaje się to w przemyśle spożywczym, szczególnie tam, w których przechowuje oraz transportuje się zamrożone produkty, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso euro, które dostosowane są do skrzynek o wielu pojemnościach. Co istotne, takie worki powinny posiadać atesty pozwalające im na styczność z artykułami spożywczymi.

Peleryny dla branży fryzjerskiej i pozostałe produkty foliowe

Z polietylenu wyrabia się też mnóstwo innych artykułów dla rozmaitych branż przemysłu. To przykładowo zakrętki, wszelkiego typu opakowania, przejrzysta folia pakunkowa, a nawet żagle i wytrzymałe żyłki. Jest to też surowiec, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, opracował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w paru barwach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie praktycznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Top