Z czego produkuje się kosmetyki naturalne?

Potrzebujesz kosmetyków ekologicznych? Sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko były skuteczne i pięknie pachniały, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – atuty

Kosmetyki, które powstały na bazie czystych ekologicznie roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych wyczerpanych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

W produkcji kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też rzadsze oleje z mandaryki czy rokitnika), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie naturalne kosmetyki można nabyć w Polsce?

Największym asortymentem mogą poszczycić się doskonale zaopatrzone sklepy internetowe. Zakupimy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może też zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak naturalne maski do włosów, szampony, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Top