Zasłony i rolety dzień noc – duet dla odważnych

Kiedy aranżujemy pokoje jesteśmy stawiani przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy istnieją sytuacje, gdy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – klasyczne gładkie bądź dzień noc – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym wnętrzu: dziecięcym pokoju, kobiecej sypialni lub salonie, poza roletą możesz również w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę o kremowej, białej bądź jasnoszarej barwie. Roleta jest monochromatyczna i jasna? Firanka może być w bardziej intensywnej barwie. Uatrakcyjni to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam mebli, poduszek, dywanu i innych bibelotów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań odkryliśmy również kilka sugestii dopasowania rolety dzień noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tym samym spektrum barw (np. brązie, szarości, bieli, beżu). Inna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony wybierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy, modne kropki). Ostatnia inspiracja bazuje na kontraście. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz delikatna zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny pomysł na aranżację pokoju. Odważysz się sprawdzić ten modny duet u siebie?

Top