Zastosowanie lonży jeździeckiej

Zobacz, gdzie zamówić lonżę jeździecką.

Lonża to akcesorium popularnie używane w trakcie nauki jazdy konnej oraz treningów. Jakie lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Typy oraz przeznaczenie lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, na ogół 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i treningu technik związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle oraz dosiadem. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie okręgu, zaś lonża służy do korygowania reakcji konia. Przyrząd ten wykorzystują również zawodnicy woltyżerki oraz artyści cyrkowi do doskonalenia technik i zabezpieczania wykonywanych akrobacji. Lonża przydaje się w dodatku przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się także w czasie treningu bez dżokeja – w takim przypadku służy do treningu młodych zwierząt oraz zapewnienia im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria uznanych firm

Szeroki wachlarz przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które oferują profesjonalny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia najlepszych firm – jak np. Kerbl, Harrys Horse czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża dla konia w pomarańczowym, czarnymlub turkusowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych miłośników koni. W sklepie obecne są artykuły wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Top